Кореновата система се покрива с влажен, чист, речен пясък, който периодично трябва да се навлажнява. Ако не се разполага с пясък е възможно корените да се покрият и с влажна почва.
Машината може да се агрегатира с отклоняващи секции и работни органи за едновременна обработка на вътрередовите пространства. Акцентът при тази машина е използването на плоскорезни работни органи, с които се премахва плужната обработка, т.
Кулинарното изложение “Мистичната вяра в хляба” открива Празниците в Долината на тракийските...
В обратния случай, ако не се направи нищо, броят на безплодните леторасли ще стане толкова голям, че ще бъде много трудно да се справите с тях.
Отгрибването на лозите се извършва, след като е преминала опасността от силните мразове, но винаги преди да е започнало набъбването на зимните очи – забавянето на отгрибването може да има лоши последици.
Новия съд се пълни до горе. В случай, че се образува празнина, която няма как да се запълни с друго вино се изгаря сярна лентичка. След всяка консумация на вино от бурето се изгаря по една сярна лентичка.
Клиновете на калемите се оформят по познатия начин, като се стремим те да съвпаднат с разцепите на основата.
Когато междуредията в лозето се поддържат в затревено състояние, като за целта се използват подходящи тревни смеси, борбата с плевелите се извършва с косене. Използват се косачки както с упорно-палцев режещ апарат, така и ротационни косачки. Вторите дори са по-добри от гледна точка на това, че наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието, като впоследствие тя се използва за мулчиране.
Асеновград Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Пазарджик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен София Стара Загора Хасково Шумен Ямбол
Разбрахме, че той досега е научил мнозина съседи и колеги как да се справят с болестите и вредителите и кога с какво да третират лозите и асмите си.
Начало » Статии » Обработка на почвата и методи за борба с плевелите в лозята
Останалата част от лозата не трябва да бъде твърде голяма, но все пак се оставя, защото тя е застраховка, която ще позволи на растението да се възстанови в случай на увреждане на младия прираст - тази застраховка не трябва да бъде прекомерна.
Важни са и метеорологичните условия в деня на работа – за предпочитане е да се лозя работи във влажно и относително хладно време, за да може калемите да не засъхват на подложката.
Актуално Държавен Фонд Земеделие Земеделие Министерство на земеделието,.
Comments on “Обяснени основи на отглеждането на лозя”